Шкільний музей

Шкільний музей українського козацтва та історії школи

Музей  Українського козацтва та історії школи СЗШ № 10 міста Дніпродзержинська  був заснований 18 травня 2007 року на виконання наказу управління освіти і науки міської ради від 22.02.07.  № 75  «Про організацію музею Українського козацтва та історії школи».

Керівник музею – заступник директора з виховної роботи Хріпко Вікторія Григорівна.

За підсумками конкурсу-огляду музеїв музей історії школи отримав  свідоцтво про реєстрацію головним управлінням освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації № 04-251 від 04.01.08. та нагороджений почесними грамотами Управління освіти і науки міської ради  у 2008 та 2010 рр..

Музей Українського козацтва та  історії школи має два основних тематичних напрями:

1.     «Козаччина – феноменальне явище світової історії»

2.     «Дорога довжиною у століття»

У музеї представлені експозиції:

«Козакові Січ – мати, а Дніпро – батько»,

«Козацькі духовні скарби»,

«Як жили та воювали козаки»,

«Козацькі символи та клейноди»,

«Козацька зброя», «Макет Запорізької Січі»,

«Відродження Українського козацтва», - які висвітлюють славні сторінки історії Українського козацтва,  знайомлять із звичаями та побутом козаків, фактами біографії найвідоміших гетьманів, діяльністю сучасних козацьких формувань.

Експозиції «Учитель, перед іменем твоїм...» ,  «Школа незабутня моя» «У навчанні та на дозвіллі – чуття єдиної родини», «Я в юність поспішаю» знайомлять  з історією створення, розвитку середньої загальноосвітньої школи № 10 від 1910 року до сьогодення, діяльністю  педагогів, що тривалий час викладали у закладі, досягненнями випускників школи різних років.

Вищим керівним органом музею є Рада музею. Головою ради є Бєлянінова Альбіна Миколаївна, вчитель суспільствознавчих дисциплін. Створено актив музею з учнів 8-11 класів та вчителів. Члени Ради музею ведуть пошукову роботу, готують і проводять екскурсії, зустрічаються з колишніми педагогами та  випускниками школи, беруть активну участь у підготовці і проведенні шкільних та міських заходів.

Членами Ради музею створена пересувна експозиція, присвячена 70-им роковинам Голодомору в Україні. Членами Ради шкільного музею зібрано 19 свідчень у свідків Голодомору 1932-33 років. Відеофільм «Голодомор у Дніпродзержинську», знятий вчителем історії Бєляніновою А.М., демонструвався учням 8-11 класів.

Оформлена експозиція «Відгомін Мамай-festу»,  з фотографіями робіт учасників фестивалю, книгою Н.Буланової «Камянські етюди в стилі ретро», подарованою автором шкільному музею. А також почесними грамотами переможців конкурсу дитячих робіт в рамках «Мамай-фесту-2011»  Компанієць А., Базильчук Д., Гапонюк О.

Оформлений інформаційний стенд «Про нас пишуть» за матеріалами друкованих видань,  що висвітлювали  діяльність СЗШ № 10.

Щорічно у школі проводиться  загальношкільна акція «Експонат для шкільного музею», за підсумками якої у музеї зібрано:

-         бібліотечку з подарункових видань серії «Моя Україна»

та інших видань з історії козацтва та історії України;

-         макети козацької зброї, предмети хатнього начиння

-         художні  історичні фільми

Музей обладнано технічними засобами (телевізором, DWD-програвачем), які активно використовуються під час проведення екскурсій та уроків історії, української літератури, народознавства, виховних годин у музеї.